Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Zacznij od Olki - czyli ollie trik dla początkujących

Opanowałeś już podstawy jazdę na deskorolce? Czujesz się na decku jak ryba w wodzie? W takim razie warto zacząć naukę trików, którymi to będziesz w stanie zaimponować sobie i innym. By jednak nie było za trudno, byś się nie zniechęcił - lepiej będzie, jeśli zaczniesz od najprostszego triku, ale równocześnie tego bez którego skejter byłby niczym rycerz bez miecza.

Ollie, bo o nim mowa - to właśnie taki podstawowy trik. „Po polskiemu” mówimy na niego po prostu Olka. Można go scharakteryzować krótko jako podskok na desce, niby zwykła rzecz ale w trakcie tego podskoku deska musi się razem ze skejterem unosić.

Wszystko zaczęło się w roku 1977 kiedy to ollie został po raz pierwszy wykonany na lampie przez jegomościa Allana Ollie Gelfanda (już wiadomo skąd nazwa). Kilka lat później pojawiła się nowsza wersja tego triku, bardziej nadająca się do jazdy ulicznej - opracowana przez Rodneya Mullena.

Trick Ollie

Źródło zdjęcia: pinterest.com

To właśnie od tej akrobacji zwykle zaczyna się przygoda deskorolkarzy z trikami. A jak się za to zabrać?

  1. Połóż jedną nogę na końcu deski, drugą ulokuj na środku.
  2. Przyciśnij deskorolkę maksymalnie w dół stopą znajdującą się na brzegu deskorolki.
  3. Odbij się tak jakbyś chciał podskoczyć tylko na jednej nodze - noga ze środka deski pójdzie w kierunku przeciwnym.
Najważniejsze jest, by ruchy z punktu 3 rozpoczęły się i zakończyły dokładnie w tym samym momencie. Dzięki opanowaniu Ollie utorujesz sobie drogę do bardziej zaawansowanych akrobacji, takich jak ollie frontside czy też ollie backside.

Powodzenia!