Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

WAVEBOARD, czyli sposób na falującą jazdę

Deski klasyczne cieszą się niezmiennie największą popularnością wśród skejterów, jednak nie zmienia to faktu, że oprócz takowych mamy jeszcze wiele innych, niemniej interesujących alternatyw do wyboru. Deskorolki, o wiele mówiącej nazwie waveboardy to jedna z nich. Są na rynku dość nowym wynalazkiem, a już zdobyły szerokie grono fanów - które stale się poszerza. Spójrzmy zatem na to, z czego wynika ich fenomen.

Jak na tym jeździć?

Zasadniczą różnicą między waveboard'em a klasyczną deskorolką jest to, że ten pierwszy posiada 2 zamiast 4 kółek i jak się można domyślić fakt ten przekłada się na sam styl jazdy. Opanowanie techniki jazdy na waveboardzie nie należy do zadań łatwych, jednak jeśli komuś się to już uda - efekt naprawdę robi wrażenie. Wracając jeszcze na chwilę do samej konstrukcji - deskorolka tego typu składa się z 2 części, które są ze sobą połączone. Mówić najogólniej należy stwierdzić, że cały ten typ deskorolek jest całkowicie utrzymany w nowoczesnej konwencji. To wszystko sprawia, że waveboard może się obracać o sto osiemdziesiąt stopni wokół własnej osi - to największa nowość w tym wszystkim. I nic ty nie jest przypadkowe, także specyficzny kształt tej deskorolki…

Waveboard Spokey

...zatem jak na tym jeździć? Jedną nogę stawia się na części przedniej decku, drugą - na tylnej. Jest to bardzo ważne, bowiem każda z nich porusza się właściwie - po swojemu, nie ograniczając się nawzajem. To, że w danym czasie jedna z części rusza się w lewo wcale nie przeszkadza w tym by druga poruszała się w prawo itp. itd. To jest wręcz sekret poruszania się na waveboardzie. A w tym wszystkim użytkownikom potrzebne są najbardziej długie godziny treningów i doskonała precyzja.

Dla kogo?

Dla skejterów nie bojących się wyzwań, którzy chcą jeszcze bardziej udoskonalić swoje umiejętności w dziedzinie jazdy na desce. Dla osób, które mają ochotę na jeszcze więcej robiących ogromne wrażenie trików. I wreszcie dla tych, którym marzy się jazda nie tylko bardzo energiczna, ale też niezwykle nieprzewidywalna. Jeśli należysz do którejś z tych grup osób, a ponadto posiadasz już pewne umiejętności trzymania równowagi na sprzętach tego typu - możesz śmiało spróbować kapitalnej jazdy na waveboardzie!