Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Uwaga! Dziewczyna na desce - tipy dla początkującej skejterki

Jeszcze do niedawna panował w naszym kraju stereotyp, że jeśli skateboarding - to tylko dla panów, mężczyzn, chłopaków - skejterów. Jednak nie minęło dużo czasu, a na ulicach zaczęło się pojawiać coraz więcej skejterek - gotowych do tego, by podjąć wyzwanie i jeździć co najmniej tak dobrze jak panowie. Motywacja jest różna - czasem zaczyna się od tego, że dziewczyna łapie zajawkę na sam styl skejterskiego ubierania się, nierzadko zwyczajnie chce na siebie zwrócić uwagę chłopaka - skejtera. Jedno jest pewne - dziewczyn na desce wciąż przybywa!

Jeśli i Ty chcesz dołączyć do tego zacnego, wyjątkowego grona - zachęcamy do lektury!

Co na dobry początek? Dobry sprzęt!

Oj nie drogie Panie - wcale nie zaczynamy od kompletowania garderoby, jeśli marzy nam się kompleksowa zajawka na tym punkcie. Faktycznie chcesz zostać skejterką z krwi i kości? Marzy Ci się zaimponować temu przystojniakowi na skejtparku - zainwestuj w dobry sprzęt! Oto kilka porad, którymi powinnaś się kierować w tym temacie: Skajterka
  • Deskorolka to podstawa - musi być porządna! Nie kupuj jej w supermarkecie! Zdecydowanie lepiej jest dać trochę więcej grosza na tą ze sklepu sportowego. Nie dość, że jej jakość oczywiście będzie znacznie lepsza to jeszcze - masz większą pewność co do tego, że będzie dla Ciebie odpowiednia, co rzecz jasna przekłada się na przyjemność i efektywność jazdy. Tam na miejscu czeka kadra sklepu znającego się na rzeczy - a wiadomo, że na początkowym etapie taka pomoc jest wręcz niezbędna.
  • Nie rezygnuj z ochraniaczy - zakładając ochraniacze wcale nie musisz rezygnować z atrakcyjnego wyglądu, wiadomo że nie jest to szczyt zmysłowości, ale całe szczęście dzisiaj na rynku ich wybór jest tak spory, że na pewno znajdziesz kask i ochraniacze, w których będziesz dobrze wyglądać - a na pewno lepiej niż poobdzieranymi łokciami czy poobijanymi kolanami.

To co Panie lubią najbardziej - ciuszki!

Skateboarding to bardzo wdzięczny sport dla Pań, bowiem outfity z nim związana naprawdę robią wrażenie - można świetnie wyglądać i równie świetnie się bawić przy doborze ciuszków. Pamiętaj jednak przede wszystkim, że podstawą są dobrze dobrane do jazdy na desce buty. A już szczególnie, jeśli Twoją aspiracją jest nie tylko zwykła, miejska jazda - ale też wywijanie solidnych trików. Ciekawym pomysłem jest zakup butów przeznaczonych dla… chłopaków! Bo pomimo iż można znaleźć sporo dedykowanych właśnie dla pań to tutaj nierzadko producenci skupiają się raczej na dizajnie aniżeli wytrzymałości. Nie daj się zwieść, ustal priorytety! Jeśli chodzi o ubrania - generalnie panuje bardzo spora dowolność w tym temacie jednak warto zapamiętać kilka najważniejszych rzeczy:
  • Przy kompletowaniu outfitu nie zapomnij, że skatepark to skatepark - nie dyskoteka.
  • Stawiaj przede wszystkim na ubrania luźne, komfortowe, wygodne.
  • Nie przesadzaj z makijażem - jeśli faktycznie chcesz jeździć, a nie tylko się lansować. Powód jest prosty - jazda na desce to sport, a uprawiając sport - pocisz się, a więc nawet najlepszy makeup zwyczajnie spłynie...
To tak na początek - chcesz więcej porad, tipów, wskazówek - zajrzyj do nas znów! Po inspiracje i garść skateboardingowej wiedzy zapraszamy do działu: artykuły, a po sprzęt do naszej oferty. Take care!