Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Skręcanie na deskorolce - krok po kroku

Nauka jazdy na deskorolce to przede wszystkim próby opanowania poruszania się prosto przed siebie i to najczęściej z niewielką prędkością. Co robimy, gdy chcemy zmienić kierunek jazdy? Na początku zwykle wygląda to tak, że się zatrzymujemy, obracamy deskorolkę w stronę, która nas interesuje i ruszamy. Czy nie byłoby przyjemniej zrobić to płynnie i przyjemnie? No pewnie, ale by było to możliwe konieczne jest opanowanie manewru skrętu.

Skręcanie na desce

Skręcanie na deskorolce? To wcale nie jest takie trudne!

Oczywiście ważne jest by ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć - a wtedy dojdziemy w szybkim czasie do perfekcji. Jak to zrobić krok po kroku?.

  1. Stań na desce.
  2. Zacznij się odpychać, aż osiągniesz zadowalającą Cię prędkość (na początku lepiej niezbyt dużą)
  3. Skup się na tym, by utrzymać równowagę.
  4. W trakcie przygotowywania się do skrętu - nie przesuwaj masy ciała
  5. Rozpocznij skręt kierując nacisk ciała na palce.
  6. Palce powinny kierować się w stronę, w jaką zamierzasz skręcić.
  7. W momencie, gdy deska obróci się w zamierzonym kierunku - po prostu poluzuj ucisk wywierany na palce.

Chcesz nagle skręcić w kierunku przeciwnym do uprzednio wybranego? Przenieś nacisk z palców na pięty. Pamiętaj jednak, by zrobić to spokojnie - dla osiągnięcia powolnego skrętu. Jeśli nacisk będzie silny i energiczny - skręcisz gwałtowanie.

Dodatkowo należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu ciała w czasie skrętu. Najlepiej stać bokiem i zawsze pochylać się w kierunku, w który zamierzasz skręcić. Unikaj jednak zbyt mocnego pochylania się - może się to skończyć wielce nieprzyjemnym upadkiem.

Chcesz poznać bardziej zaawansowaną metodę skrętu?

Podczas jazdy musisz się lekko odchylić do tyłu. Przez moment będziesz poruszał się tylko na dwóch kółkach, a przód deski obróci się w określonym przez ciebie kierunku.

Parę razy, no może nawet więcej razy niż parę - upadniesz, ale nie przejmuj się, nie poddawaj - warto! Oczywiście najlepiej praktykować w kasku i ochraniaczach. Bezpieczeństwo przede wszystkim - powodzenia!