Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Koniec z deską!? Dowiedz się jak do tego nie dopuścić. Cz.2


Jakiś czas temu zarzuciliśmy artykułem dotyczącym kilku najczęściej spotykanych powodów tego, że skejterzy rezygnują z deski: Koniec z deską!? Dowiedz się jak do tego nie dopuścić. Cz.1 spotkał się z dużym odzewem i sympatią z waszej strony, dlatego najwyższa pora cz drugą część przyczyn rozstania się z deską oraz rozwiązań, co zrobić w danej sytuacji, aby mimo wszystko nadal rozwijać swoją pasję. Zaczynamy! Kontynuujemy!

Emigracja

Klasyczna sytuacja: mieszkasz sobie w Polsce, masz swoich ziomków, swoje ulubione miejsca i kochasz deskorolkowe wyprawy w obadane rejony. Ta skateboardingowa rutyna to twoja ukochana codzienność. Nagle Twoi rodzice oznajmiają, że się wyprowadzacie - za granicę. Zmiana miejsca otoczenia ? to nie sprzyja. Tym bardziej, że kraje skandynawskie dla przykładu to nie są warunki sprzyjające skaterom....

ROZWIĄZANIE: podejrzewamy, że nie masz sporego wpływu na zmianę decyzji - twoja skatingowa argumentacja raczej nie odwiedzie rodziców od zmiany planów. Nie łam się- jeśli trafisz do Włoch czy Hiszpanii będziesz miał jeszcze lepsze warunki do jeżdżenia niż w Polsce. Jednak jeśli trafisz do mniej sprzyjającym skejterom krajów też się nie łam - sława deskorolki podbija z dnia na dzień coraz większy rejon świat, a kto wie - być może to będziesz tym odpowiedzialnym za rozwój miłości do skatingu na danym terenie? Nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło!

Pogoda.

Wiosną, latem - o skejterach słychać najwięcej. "Starzy" wracają do klimatu, nowi łapią zajawkę. Tym bardziej w wakacje, gdy i czas i pogoda sprzyjają rozwijaniu pasji. Co jednak z nadejściem jesieni, zimy, szkoły - deskorolkowe szaleństwo i związana z nim ekscytacja powali opadają. Mija kilka miesięcy i już nie pamiętasz ani trików ani deski, która się kurzy.

ROZWIĄZANIE: dla chcącego nic trudnego! Po pierwsze możesz okres niesprzyjającej pogody wykorzystać na doszkalanie się w temacie - oglądaj filmiki, instruktaże, czytaj na temat skateboardingu - nie daj się swojej pasji wypalić. Po drugie - w większych miastach pojawia się coraz więcej miejsc, w których można pojeździć na desce nawet zimą. Dowiedz się, a sam zaskoczysz się jak wiele miejscówek i innych skateparków jest w twojej okolicy. I byle do wiosny!

Kumple.

Rzecz jasna nie chodzi o kolegów skaterów, ale tych spoza klimatu. Których poznajesz w innych miejscach. Mogą mieć na ciebie duży wpływ i wkręcać cię w inne tematy, przez co faktycznie masz na deskę coraz mniej miejsca w swoim życiu. Najgorzej jeszcze jeśli znajdzie się taki koleś czy koleżanka którzy bezpośrednio namawiają cię do zaprzestania jazdy.

ROZWIĄZANIE: a gdyby tak okazać się tą silniejszą jednostką i samemu zachęcić nowych znajomych do wkręcenia się w temat deskorolek? To byłoby najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak nie masz na to chęci i faktycznie bardziej cię interesuje to co proponują ci nowi znajomi a nie deska - no cóż.

Praca.

Jesteś już zarobionym ziomkiem - i ile teraz będziesz miał $ na sprzęt to nagle okazuje się, że zaczyna ci brakować elementów, których za zarobiony hajs nie da się kupić: czasu i energii. Tym bardziej, jeśli pracujesz codziennie i fizycznie.

ROZWIĄZANIE: ponownie dla chcącego - nic trudnego. Jeśli naprawdę kochasz skateboarding, znajdziesz dla niego czas. Pewnie nie aż tyle co za "szczeniaka", ale nie pozwolisz na to, by życie dorosłych wypchnęło Twoją pasję gdzieś z twojego życia. Określ priorytety, zrób plan, uda się!

Wypadek/Kontuzja.

Kontuzji, wypadków - nie da się pominąć. Są niemalże nieodłącznym elementem jazdy na desce. Jeśli należysz do osób martwiących się o blizny i siniaki - to nie jest to sport dla ciebie. Jednak jeśli nie boisz się zranić czy potłuc bo kochasz flow na desce - urodzony z ciebie skater. Gorzej gdy dojdzie do poważnej kontuzji, po której jazda na desce staje się niemożliwa albo bardzo ograniczona.

ROZWIĄZANIE: takiej sytuacji nikomu nie życzymy. Jeśli jednak już do niej dojdzie, czasem warto udać się do innego lekarza, rehabilitanta czy trenera który spojrzymy na kontuzję raz jeszcze i być może pomoże ci wrócić do twojej prawdziwej pasji. W historii skateboardingu nie brakuje takich niesamowitych historii!