Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Jak zjechać z rampy na desce?

Całe mnóstwo adrenaliny i niezapomniane wrażenia - tak w skrócie można opisać emocje podczas jazdy na desce. Jest to szczególne zasadne, jeśli mówimy o jeździe bogatej w triki. Deskorolkarze uwielbiają wykonywać akrobacje i triki - dla siebie i innych, gdyż samo ich oglądanie również jest naprawdę fascynujące. Rampy to jedno z ich ulubionych miejsc do wykonywania trików. Nazywa się je inaczej w zależności od stopnia nachylenia, ale bez względu na to czy jest to half-pipe, vert czy minirampa - miejsce to zawsze daje skejterom nieograniczone możliwości wykazania swoich umiejętności, poprzez różnego rodzaju akrobacje (technika pumping) i zjazdy.

I właśnie na temacie zjazdów skupimy się w niniejszym poradniku, gdyż zaczynając przygodę z rampą od tego skejter powinien zacząć. Zanim jednak wejdziesz na rampę i będziesz chciał się zabrać za zjeżdżanie lepiej będzie jeśli zapewnisz sobie co nieco praktycznych ćwiczeń w tym klimacie poprzez zjazd na górkach i wzniesieniach, potem dopiero gdy nabierzecie nieco więcej pewność można spróbować swoich sił na rampie.

Oto kilka złotych zasad i wskazówek, które przydadzą się Wam podczas nauki zjazdu z rampy.

Zjazd z rampy
źródło: pinterest.com
  • Czujesz się niepewnie? Załóż ochraniacze!
  • Dla większej kontroli nad deską i stabilności deski - mocno dokręć trucki
  • NIGDY W TRAKCIE ZJAZDU Z RAMPY NIE POCHYLAJ SIĘ DO TYŁU.
  • Pochyl się lekko do przodu, pamiętając o stałym utrzymywaniu równowagi.
  • PRZED ZJAZDEM UGNIJ KOLANA - ZOSTAŃ W TEJ POZYCJI DO KOŃCA ZJAZDU.

Wypisane DUŻYMI LITERAMI zasady to dwie najważniejsze. Bez zastosowania się do tych zasad - upadek właściwie masz gwarantowany...

Upadek. No właśnie - co zrobić, gdy czujesz że za chwilę zaliczysz glebę?

Najlepiej będzie zeskoczyć z deski - jeśli to możliwe. Jeśli już na to za późno i znajdziesz się w położeniu poziomym wszystko, co możesz jeszcze zrobić to zamortyzować upadek wysuwając ręce do przodu.

Jaka deska najlepsza do zjazdów?

Dość szeroką, stabilną o sporej kontroli sterowności. Kółka takiej deski również powinny pomagać w wykonywaniu ewolucji, jak również zwiększać odporność na potencjalne nierówności w okolicach rampy i gwarantować możliwość szybkiej jazdy, dlatego w tym kontekście najlepiej sprawdzą się kółka twarde i duże.