Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Jak wybrać łożyska do deskorolki?

Łożyska do deskorolki - absolutne "must have" w budowie tego sprzętu, bowiem bez nich deska nie będzie w stanie płynnie się poruszać. Każde kółko przymocowane do deski powinno być wyposażone w dwa łożyska, a te z kolei klasyfikuje się w tzw. skali "ABEC" + numeracja od 1 do 9. Warto jednak dodać, że łożyska ABEC z wartością 8 bądź 9 są niezwykle rzadko spotykane.

Jak wybrać łożysko do doskorolki?

Co oznacza ta skala? Im wyższa cyfra obok ABEC - tym bardziej precyzyjne łożysko, a precyzyjność łożyska w prosty sposób przekłada się na szybkość poruszania się na danej deski. Im łożysko bardziej precyzyjne - tym szybsze i bardziej wytrzymałe.

Łożyska tak jak każda inna część tego sprzętu sportowego ulega eksploatacji, a więc wymaga wymiany. Wiedza o tym, w jaki sposób dobrać najbardziej odpowiednie łożyska jest również niezbędna dla DIY skaterów, czyli takich którzy nie kupują gotowej deski, ale samodzielnie takową składają, poprzez wcześniejszy zakup wszystkich potrzebnych części - w tym właśnie łożysk.

Od czego zależy dobór łożyska?

  • Od funduszu jakim dysponujemy.
  • Od indywidualnych potrzeb użytkownika.
  • Od stylu jazdy na deskorolce.

Co do ceny - już za 50 zł można kupić naprawdę dobrej jakości komplet łożysk - nie ma więc sensu wydawać na ten cel raz więcej - choć i takie łożyska można spotkać na rynku. Dobrą radą jest spojrzeć na to jaką wartość danego łożyska za daną cenę znaleźliśmy - jeśli znajdziemy komplet łożysk ABEC 7 w cenie 10 zł powinniśmy się porządnie zastanowić nad ich jakością. Co do indywidualnych potrzeb oraz stylu jazdy - jak pewnie każdy się domyśla, że nieco inne łożyska będą wymagany do rekreacyjnej jazdy na desce, a nieco inne do szybkościowej. Im większe będziemy mieć wymagania od sprzętu - tym lepsze, a więc i droższe łożyska będą nam potrzebne i to jest najważniejsza zasada co do ich doboru.