Promocje i wyprzedaże
Polecane strony

Deskorolki w filmach - widziałeś?

Jeśli jakiś sport jest naprawdę niezwykły - to z całą pewnością będzie to jazda na desce. Mimo że upłynęły już dziesięciolecia odkąd została wymyślona to nie dość, że jej popularność nie słabnie to w XXI wieku cieszy się ona niesamowitym zainteresowaniem.

Osoby, które są za pan brat z jazdą na desce dobrze wiedzą, że deskorolka to jednak nie tylko sport, ale cały styl życia. Powstały już książki, poradniki, a nawet gry komputerowe związane z tą tematyką. Oczywiście nie mogło też zabraknąć i filmów.

Deskorolka

Myli się ten, kto sądzi że filmy na temat deskorolek to wyłącznie te, które są filmikami instruktażowymi uczącymi trików czy podstaw jazdy na desce. Fani skateboardingu mogą liczyć także na jeszcze bardziej zaawansowane, pełnometrażowe produkcje, w których deskorolka jest najważniejsza. Dodatkowym smaczkiem takowych jest fakt, że w filmach tego rodzaju nie brakuje gwiazd skateboardingu, takich jak:

  • Ryan Sheckler
  • Bam Marger
  • Tony Hawk

Skateboard/Deck Dogz

Można uznać, że jest to film kultowy i właściwie każdy szanujący się skater musi go prędzej bądź później zobaczyć. Co do fabuły opiera się ona na historii trzech chłopaków, których największym marzeniem jest wzięcie udziału w organizowanym przez Hawk’a, Reżyser Steve Pasvolsky zadbał o to, by filmie było maksimum popisów i tricków na deskorolce, które co tu dużo mówić - robią wrażenie.


Królowie Dogtown

To projekt z 2005 roku, gdzie śledzimy losy grupy młodych ludzi zakochanych w surfingu. Swoją miłość która pozwoliła im na kapitalne opanowanie tricków surfingowych połączyli z jazdą na desce, czego efektem było powstanie zupełnie nowego stylu jazdy - nowoczesnego i naprawdę agresywnego stylu. Film osadzony jest w latach 60 ubiegłego wieku, przez co fani nowoczesnych trików nie mają co liczyć na to, że je tam zobaczą niemniej jednak jest to kolejna obowiązkowa pozycja dla każdego fana jazdy na desce.

Dishdogz

Tutaj skupiamy się na życiu chłopaka pobierającego lekcję nauki jazdy na desce od samego mistrza w tym sporcie. Dzięki temu jego życie ulega całkowitej transformacji, niesamowitym zmianom.

Każdy taki film wzbogaci wiedzę i umiejętności skateboardingu każdego amatora jazdy - choćby dlatego naprawdę warto go obejrzeć.